MACHINES

FOR EXCLUSIVE GARMENTS

Hakkımızda EPA AKIN
EPA AKIN Factory

Hakkımızda

1980 yılında Türkiye’nin en önemli gömlek üreticilerinden olan AKIN ailesi yıllar içinde biriktirdiği tecrübesi ile gömlek üretim tesislerindeki sıkıntıları çözmek adına gömlek makinesi üretimine başlamıştır.

1989 senesinde konusunda profesyonelleşen EPA AKIN markasını tescil etmiş ve bugün dünyanın en ünlü gömlek ve konfeksiyon üreticisi firmalarına kusursuz makine ve otomasyonel çözümler ve hizmet sunan büyük bir marka haline gelmiştir. EPA AKIN, dünyada birçok ülkede tecrübeli bilgi sahibi mühendislik ekibi ve yurt dışı acentaları ile gömlek fabrikaları kurmasının yanı sıra konfeksiyon fabrikalarındaki verimlilikleri arttırmaya yönelik yapılan ürünlere ve firmalara özel çözümler sunmaktadır. Birçok ülkede konfeksiyon fabrikaları ile beraber askeri ve kolluk kuvvetlerine üretim yapan gerek resmi gerekse özel kuruluşların dikim hazırlık ve ütü otomasyon sistemlerini kurmuş ve proje bazlı olarak kurmaya devam etmektedir. EPA AKIN, kuruluş felsefesine uygun olarak Tübitak ile ortak projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam ederek Türk konfeksiyon makine imalatında kendi alanında öncü olmaya devam etmektedir.


Bu yeniliklerden bazıları;

  • - 2014 senesinde özellikle lojistik merkezleri, hastane ve çamaşırhanelerde kullanılmak üzere Türkiye’de ilk olarak Tünel Ütüleme Makinesini yapmış ve “Marvella” markası altında toplamıştır.

  • - 2015 senesinden itibaren teknik tekstil alanına yönelik makine imalatına yönelen EPA AKIN dikişsiz imalat alanında kullanılmak üzere makineler yapmaya başlamış ve bu makineleri Toria markası altında toplamıştır.

  • - 2018 yılından itibaren Türkiye’de ilk ve patentli olan EPA 5001 Otomatik Katlama ve Ambalajlama Makinelerini portföyüne katarak penye sektörüne girmiş ve yine müşterilerin imalat yöntemlerine uygun olarak verimlilik odaklı müşteriye özel makineler imal etmeye başlamıştır.

  • - EPA AKIN imalat felsefesi olan, önce insan sağlı ve çevre koruma bilinci ile birlikte imal ettiği tüm makinelerini CE standartlarına uygun olarak yapmaktadır.

  • - Ayrıca gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacı ile doğa dostu malzemelerden enerji verimliliği yüksek tekstil makineleri üretmektedir.

  • - Konfeksiyon üretimiyle ilgili her türlü detayda uzman olan kadromuz EPA AKIN adını tüm dünyaya duyurmuştur. Firmamız dünyanın sayılı konfeksiyon üreticilerine makine üretimi yapmaktadır.

  • - Firmamızın en önemli ilkelerinden biri olan kusursuz servis ve satış sonrası hizmet anlayışımız bizleri sektörde ön plana çıkarmıştır.

  • - Yalnızca satış sürecinde değil deneyimli müşteri hizmetleri kadromuz müşterinin her türlü problemine çözüm üretip cevap verebilmektedir.

Dünya Çapında

EPA AKIN müşterilerine global servis sunmayı hedeflemiştir.

Deneyim

30 yılı aşkın tecrübesi ile EPA AKIN, tekstil üretim sorunlarını başarıyla çözmüştür ve bu alanda yenilikçi bir liderdir.


Shirt Automation

Gömlek Otomasyonları

Kuruluş amacı yalnızca gömlek sektörüne hizmet vermek olan firmamız dünya standartlarında makineler üretmekte ve kusursuz servis hizmeti sunmaktadır.

1989 yılından beri gömlek sektöründe makine üretmek ve hizmet vermek gerçekten uzmanlık gerektirir. Gömlek üretimiyle ilgili her türlü detayda uzman olan kadromuz Epa Akın adını tüm dünyaya duyurmuştur. Firmamız dünyanın sayılı gömlek üreticilerine satışlar yapmaktadır.

Firmamızın en önemli ilkelerinden biri olan kusursuz servis ve satış sonrası hizmet anlayışımız bizleri sektörde ön plana çıkarmıştır.

Yalnızca satış sürecinde değil deneyimli müşteri hizmetleri kadromuz müşterinin her türlü problemine çözüm üretip cevap verebilmektedir.


Customer Relations

Müşteri İlişkileri

EPA AKIN ailesi olarak anlayışımız her bir müşterinin bizlerin ortağı olduğunu kabul etmemizdir.

Bu anlayış her şeyden önce müşterilerimize (ortaklarımıza) sıkı ve samimi bir diyalog içinde olmamızı sağlamaktadır. Deneyimli müşteri hizmetleri kadromuz müşterilerin ihtiyaçlarını zamanında ve doğru şekilde belirler müşteri ve pazarla sürekli iletişimde bulunur ve sürekli müşteri mutluluğunu hedefler.


Worldwide

Dünya Çapında

EPA AKIN müşterilerine global servis sunmayı hedeflemiştir.

Ücretsiz online danışmanlık sistemiyle dünyanın her yerinden müşterinin sorunlarına online çözüm aranmaktadır.

Satış politikamızın temeli olan servis hizmeti teknolojinin yardımıyla daha hızlı ve verimli bir hale getirilmeye çalışılmaktadır.


Flexibility

Esneklik ve Hız

Bugün dünyanın global pazarında firmalar rekabet edebilmek için zamandan tasarruf eden hızlı ve değişikliğe ayak uydurabilen makineler üretmek zorundadırlar.

Pazarda rekabetçi olabilmek için gerekli unsurlardan en önemlisi bu iki faktördür ancak bunların yanında kaliteden ödün vermemekte işin bir diğer boyutudur. EPA AKIN ürünleri maksimum esneklikte üretilmektedir bunun sebebi makinelerin değişime kolayca ayak uydurabilmesidir.

Bunun yanında Arge çalışmaları ile imalatımızı koordineli bir hale sokmaktayız.

Aldığımız ISO 9001 belgesi bizler için oldukça önem taşıyan çalışma sistemimizi düzenlemekte ve bu rekabetçi ortamda bizleri daha hızlı ve kaliteli olmaya hazırlamaktadır.

Bu anlayış kuruluşumuzdan beri en temel düşüncemiz olmuştur. Böylece satışta ve satış sonrasında firmamız ve müşterilerimiz arasında gerçek güvenilirlik olmuştur.


Productivity

Güven ve Verim

Güvenilir bir kurum olmanın en kısa yolu uzun vadeli ilişkilerle müşterilerimizin gereksinimlerine ve amaçlarına yardımcı olmaktır.

Aynı zamanda ilke edindiğimiz bu yöntem hizmet ettiğimiz sektörde müşterilerimizin çeşitli taleplerini yerine getirebilecek esnekliğe sahip olmak demektir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm getirmek konusunda duyduğumuz sorumluluk, verimliliklerini daha iyi çözümlerle arttırmak yolunda çabalarımıza yön vermektedir.

Bu sorumluluk mevcut ürünlerimizi devamlı geliştirmek ve yeni teknolojileri üretime adapte etmemize yardımcı olmaktadır.